Niedziela dla włosów: avokado, miód i olej kokosowy

Odkąd próbowałam pomalować swoje włosy henną z ogromną ilością cytryny, nie potrafię wyciągnąć z nich blasku ani ich dociążyć. Awokado kupiłam z nadzieją, że z dodatkiem miodu i oleju kokosowego pomoże mi zwalczyć te problemy.

Do zmielonej blenderem połówki awokado dodałam łyżkę miodu i pół łyżki oleju kokosowego. Niestety popsuł mi się blender, przez co w masce była masa niezmielonych grudek miodu. Mimo to nałożyłam ją na włosy (co mogą mi zrobić grudki miodu, prawda? :P) i twarz. Po 40 minutach umyłam włosy na szybko szamponem Seboradin Niger, nałożyłam odżywkę bez spłukiwania Ziaja z miodem i zostawiłam, aby trochę przeschły. Kiedy były jeszcze lekko wilgotne, zastosowałam na skalp wcierkę Jantar, a na suche końcówki użyłam olejku do włosów z Isany.

Słońce dzisiaj nie chciało współpracować, a ja nadal leżę w łóżku z anginą, mimo to udało mi się uwiecznić stan moich włosów:

bez lampy błyskowej
z lampą

Czy awokado pomogło? Ciężko powiedzieć. Włosy na pewno były dociążone, nie puszyły się tak bardzo, za to miód posklejał mi końcówki, przez co wydawały się suche i sztywne.

Zostało mi jeszcze pół awokado, spróbuję więc pewnie jeszcze jutro (o ile nie będę się czuć jak dzisiaj). Tym razem nie użyję miodu – zostawię go na okazję gdy blender będzie już sprawny, albo bardziej się postaram przy zmywaniu go z włosów :D
 • http://www.blogger.com/profile/09869042094472901941 Skye

  Blask na drugim zdjęciu bardzo ładny :)
  Ja lubię miód, u mnie się fajnie sprawdza i aż dziwne ze ci posklejał końce o.O
  Ja mieszam łyżką z maską i olejem i ładnie się nawet taki zbity miesza, albo dodaję odrobinę do ciepłej wody z jakimś półproduktem albo olejem i psikam włosy na noc – może właśnie spróbuj rozpuścić go w odrobinie ciepłej wody następnym razem? :)

  • http://www.blogger.com/profile/17647597320288531530 Anita

   Genialny pomysł! Szkoda, że zjadłam awokado :P Najwyżej w tą niedzielę dam z olejkiem, dzięki :)

 • http://www.blogger.com/profile/15340376499227475060 Elle W.

  A ja jeszcze nigdy nie próbowałam nakładać miodu na włosy, na twarz już tak ;)
  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia! ;)

  • http://www.blogger.com/profile/17647597320288531530 Anita

   Ja też na twarz ostatnio stosuję, żeby się trądziku pozbyć ;]
   Dzięki, już zdrowieję :)